video preview Про методи імплантації

Про методи імплантації

video preview Кейси

Кейси

video preview Робочі моменти

Робочі моменти

Чи боляче ставити імпланти зубів

Нині імплантація – одна з найбільш затребуваних стоматологічних операцій заміщення втрачених зубів. Але незважаючи на широку популярність даного методу відновлення зубного ряду, у пацієнтів часто виникає питання: "Чи боляче ставити імплант зуба?" Але сучасна стоматологія також надає різні знеболювальні препарати, завдяки яким установка імпланту це не боляче.

Дата публікації

21.02.2024

Дата редагування

07.03.2025

Автор публікації

Хецуріані Михайло

banner

Діагностика та консультація

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію.

Зміст

  • Процес встановлення імплантатів: етапи та методи
  • Чи боляче ставити імплант?
  • Дискомфорт та біль після імплантації
  • Висновки
  • Джерела
  • Довгострокове вирішення проблеми

Процес встановлення імплантатів: етапи та методи

image

Імплантація зубів включає наступні етапи:

  • Стоматолог проводить детальний огляд ротової порожнини та за допомогою комп'ютерної томографії зубів оцінює стан твердих та м'яких тканин. На основі одержаних даних розробляє план лікування індивідуально для кожного пацієнта.
  • Перед тим, як встановити імпланти лікар проводить санацію порожнини рота, яка включає лікування уражених зубів і ясен. Залежно від складності маніпуляцій може бути призначена місцева або загальна анестезія.
  • Етап вживлення імпланту також здійснюється із застосуванням анестетиків місцевої дії або загальної анестезії. Перед проведенням операції з вживлення імпланта стоматолог також підбирає відповідний метод знеболювання і дозування препарату, орієнтуючись на клінічні показники. Клієнт не відчуває болю, лише легкий тиск від стоматологічних інструментів, що використовуються лікарем.
  • Завершальний етап – це встановлення коронки зуба. Процедура сама по собі є безболісною, тому не потребує застосування знеболювального препарату.

Чи боляче ставити імплант?

Встановлення імплантів зубів та проведення будь-яких стоматологічних процедур – це не боляче завдяки застосуванню передових технологій.

До них відносяться:

  • Комп'ютерна місцева анестезія. Комп'ютер розрахунково визначає тиск введення анестетика, забезпечуючи безболісне проведення операції. Така анестезія забезпечує знеболювання лише потрібної області, уникаючи оніміння половини обличчя, що зазвичай супроводжує інші методи.
  • Імплантація під наркозом (медикаментозний сон). Пацієнт засинає і прокидається вже після встановлення імплантатів. Питання "Чи боляче встановлювати імпланти уві сні?" – Однозначно не актуальне.
  • Седація закисом азоту. При седації пацієнт залишається в свідомості, але при цьому імплантація проходить для пацієнта без страху, хвилювань і болю. Цей метод відмінно поєднується з місцевою анестезією, забезпечуючи комфорт тим, хто боїться відвідування стоматолога.

image

Дискомфорт та біль після імплантації

Протягом перших 2-3 днів після встановлення імплантів в зоні втручання можливий набряк, а також невелика болючість, що є природною реакцією організму на пошкодження тканин.

ⓘ Важливо!

Щоб забезпечити успішне відновлення, дотримуйтесь усіх рекомендацій лікаря. Регулярно здійснюйте гігієну ротової порожнини, при необхідності приймайте знеболювальні таблетки від зубного болю, і у вас не буде приводів для занепокоєння.

Максимальний набряк в області імпланту досягне піку на третій день, після чого почне поступово зменшуватися. Зазвичай через тиждень після імплантації проводиться видалення швів, і ви можете повернутися до звичного способу життя.

Висновки

Підіб'ємо підсумки, імплантація зубів – чи це боляче? Сучасна стоматологія надає можливості безболісної установки конструкції. Стоматолог проводить ретельну оцінку ситуації та враховує медичні та психологічні показники пацієнта, щоб вибрати найкращий метод знеболювання, забезпечуючи максимальний комфорт у процесі відновлення зубів.
Імплантація зубів може проводитись із застосуванням місцевої анестезії або під наркозом. Вибір методу знеболювання залежить від кількох факторів:

  • Наявність алергії на препарати, а точніше на речовини, що входять до складу анестетиків для місцевої анестезії.
  • Складність процедури. Деякі операції можуть вимагати більш глибокого знеболювання.
  • Рвотний рефлекс. Якщо пацієнт не може придушити його самостійно.
  • Психічні захворювання. Це може вимагати спеціальних способів знеболювання.
  • Наявність панічного страху та тривоги. Деякі пацієнти можуть відчувати виражений страх і лікар може застосувати загальний наркоз для поліпшення комфорту.

Такий підхід забезпечує максимальний комфорт для пацієнта, а професіоналізм лікаря відіграє ключову роль у виборі оптимального знеболення.

Джерела

1. Анатомія дентальної імплантації (Жан-Франсуа Годі, Бернар Канн, Люк Жилло, Тьєрі Горсе, Азіз ЕльХадью, Жан-Люк Шарр'є) 2009

2. Дентальна імплантологія. Вступний курс: Навч. посібник/В.І. Куцевляк, Н.Б Гречко, С.В. Алтуніна, С.Л Старікова. – Харків: ХДМУ, 2005. – 183 с.

doctor

Стоматологія в Києві стає більш доступною завдяки професійному підходу, сучасним технологіям та високим стандартам якості. Стоматологічна клініка ReSmile спеціалізується на імплантації та протезуванні зубів, пропонуючи повний спектр стоматологічних послуг. Тут ви зможете відновити здоров'я та естетику вашої посмішки без болю та дискомфорту, незалежно від складності ситуації.

Доктор Кушнiрук

Сертифікати

certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate

Контакти

Телефон

+38 (095) 230 99 51

Адреса

Київ, Симона Петлюри 7/9

Графік роботи

Пн – Сб: з 9.00 до 20.00

doctor card

Зробіть крок до усмішки своєї мрії з лікарем

Кушнірук Владислав Олегович

Лікар-стоматолог

Вища освіта за фахом "Стоматологія" та кваліфікація лікар-стоматолог

Досвід:

8 років

З повагою, доктор Кушнiрук