video preview Про методи імплантації

Про методи імплантації

video preview Кейси

Кейси

video preview Робочі моменти

Робочі моменти

Як зняти набряк після імплантації

Імплантація зубів вважається безпечним та ефективним методом відновлення втрачених зубів. Сучасні підходи в медицині дозволяють проводити процедуру мінімально травматичним способом, мінімізуючи при цьому ушкодження навколишніх тканин. Але, незважаючи на це, процес імплантації може супроводжуватись певними післяопераційними симптомами. Чому вони виникають і як прискорити загоєння тканин?

Дата публікації

24.02.2024

Дата редагування

07.03.2025

Автор публікації

Хецуріані Михайло

banner

Діагностика та консультація

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію.

Зміст

  • Причина виникнення набряку після імплантації
  • Протягом якого часу набряк вважається нормою
  • Коли потрібно терміново звертатися до лікаря
  • Як зменшити набряк після імплантації
  • Медикаментозні рекомендації
  • Висновки
  • Види зубних імплантів, які застосовуються при імплантації на чотирьох імплантах
  • Довгострокове вирішення проблеми

Причина виникнення набряку після імплантації

Набряк є нормальною реакцією організму на отримані ушкодження після імплантації зуба. У процесі операції ушкоджуються численні кровоносні судини, що зрештою призводить до появи набряку. Ступінь запальної реакції залежить від різних факторів:

 

1. Площа хірургічного втручання. Чим більше зубних імплантів встановлено, тим помітніший набряк.

2. Реакція організму на стороннє тіло. Якщо організм починає відторгати імплант, набряк збільшуватиметься, викликаючи додатковий дискомфорт.

3. Професійна майстерність стоматолога.

4. Наявність у пацієнта хронічних захворювань, які можуть уповільнити загоєння, таких як цукровий діабет або порушення згортання крові.

5. Недотримання післяопераційних рекомендацій стоматолога. Некоректна гігієнічна турбота, неправильний прийом ліків, надмірне навантаження на щелепу та куріння можуть призвести до значного запалення.

 

Однак, ключовим фактором у формуванні набряку є метод встановлення імплантів, чи то верхні чи нижні зуби. У деяких випадках близько 65% пацієнтів потребують попередньої операції з нарощування щелепної кістки, що також може призвести до набряку.

image

Протягом якого часу набряк вважається нормою

Зазвичай набряк тримається у пацієнта близько 10 днів. Максимальна припухлість виникає через 2-3 дні після класичної процедури імплантації зуба. Потім починається поступове зменшення набряку, і в межах тижня набряклість тканин зазвичай повністю проходить.

Якщо пацієнт має хронічні захворювання, цей період може затягтися. Тільки кваліфікований стоматолог здатний дати прогноз щодо того, як довго запальний процес триватиме.

Коли потрібно терміново звертатися до лікаря

Більшість пацієнтів звертаються до лікаря вже за перших ознак опухання обличчя та ясна. Однак робити це не завжди обов’язково, тому що набряк протягом 7-10 днів після проведення імплантації зубів вважається нормальним. Тим не менш, є кілька ситуацій, в яких варто виявити обережність:

  • Через 2-3 дні після операції припухлість не тільки не зменшується, а й продовжує активно наростати.
  • Місце імплантації вживлення починає червоніти і з’являється помітне запалення.
  • Підвищена температура тіла зберігається понад тиждень.
  • Біль не вщухає, а навпаки, посилюється і поширюється по всій щелепі.

Якщо ви виявили у себе хоча б одну з перелічених ознак, рекомендується негайно звернутися до лікаря.

Як зменшити набряк після імплантації

Щоб зменшити набряк щоки та прискорити загоєння ясен можна використовувати такі методи:

  • Періодично прикладайте лід до місця набряку. Цей метод особливо ефективний першу добу після імплантації зуба, особливо якщо було встановлено кілька імплантів одночасно або проведено синус-ліфтинг.
  • Протягом перших кількох тижнів після процедури рекомендується спати на високій подушці. Це сприяє поліпшенню відтоку крові та скорочення періоду відновлення набряків. Також бажано спати на спині або на протилежному боці хірургічного втручання.
  • Крім ретельної гігієнічної обробки ротової порожнини, не забувайте обробляти шви в місці імплантації антисептиком. Це не тільки сприяє більш швидкому загоєнню, а й допомагає зменшити набряк та запалення.

! Важливо

Медикаментозні рекомендації

Після проведення імплантації пацієнтам призначається медикаментозна терапія. Але важливо відзначити, що конкретні ліки та спосіб лікування призначаються в індивідуальному порядку і можуть відрізнятися.

 

Однак у складі такої терапії обов’язково містяться протизапальні та антигістамінні препарати, які спрямовані на зменшення набряклості тканин. Пацієнтам, які страждають на серцево-судинні захворювання, а також з підвищеним тиском, можуть бути приписані відповідні медикаменти.

image

Висновки

Більшість пацієнтів відзначають, що за тиждень починається зменшення набряків, і вони стають непомітними для оточуючих. Тим не менш, якщо припухлість не зменшується до 10 дня після операції, рекомендується негайно відвідати лікаря.

Якщо в області імплантації зуба виникають будь-які неприємні або болючі відчуття, також рекомендується проконсультуватися з лікарем. Лікар проведе оцінку стану імпланту зуба, ясен та призначить додаткове лікування, якщо необхідно. Також він може коригувати неправильний догляд за порожниною рота або обробку післяопераційних швів.

Найчастіше процес загоєння після імплантації зубів проходить без ускладнень і вимагає додаткового лікування чи знеболювання.

Види зубних імплантів, які застосовуються при імплантації на чотирьох імплантах

1. British Dental Journal. Surgical guidelines for dental implant placement, 2004
2. Посібник з дентальної імплантології: керівництво / Джон А. Хобкек, Роджер М. Вотсон, Ллойд Дж. Дж. Сізн; пров. з англ. за заг. ред. М. З. Миргазізова. - 2-ге вид.

doctor

Стоматологія в Києві стає більш доступною завдяки професійному підходу, сучасним технологіям та високим стандартам якості. Стоматологічна клініка ReSmile спеціалізується на імплантації та протезуванні зубів, пропонуючи повний спектр стоматологічних послуг. Тут ви зможете відновити здоров'я та естетику вашої посмішки без болю та дискомфорту, незалежно від складності ситуації.

Доктор Кушнiрук

Сертифікати

certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate

Контакти

Телефон

+38 (095) 230 99 51

Адреса

Київ, Симона Петлюри 7/9

Графік роботи

Пн – Сб: з 9.00 до 20.00

doctor card

Зробіть крок до усмішки своєї мрії з лікарем

Кушнірук Владислав Олегович

Лікар-стоматолог

Вища освіта за фахом "Стоматологія" та кваліфікація лікар-стоматолог

Досвід:

8 років

З повагою, доктор Кушнiрук