video preview консультацію пишіть у особисті повідомлення

консультацію пишіть у особисті повідомлення

video preview Який метод імплантації обрати?

Який метод імплантації обрати?

Імплантація зубів під час вагітності

Вагітність — це особливий період у житті кожної жінки, сповнений не тільки радісних очікувань, а й медичних рекомендацій. У цей час виникає низка питань про те, які процедури безпечні для майбутньої мами та її малюка, а які – ні. Імплантація відноситься до тих процедур, проведення яких під час вагітності є небажаним. Розповідаємо, чому це так, і що робити жінці в положенні, якщо потрібно вирішити питання з зубами.

Дата публікації

06.03.2025

Дата редагування

06.03.2025

Автор публікації

Хецуріані Михайло

banner

Діагностика та консультація

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію.

Зміст

  • Чи можна ставити імпланти під час вагітності?
  • Чому імплантацію краще відкласти на потім
  • На якому терміні безпечно ставити імплант?
  • Що робити вагітній жінці при втраті зубів
  • Альтернативні методи імплантації під час вагітності
  • Імпланти та лактація
  • Висновки
  • Джерела
  • Довгострокове вирішення проблеми

Чи можна ставити імпланти під час вагітності?

Вагітність та годування груддю – одне з тимчасових протипоказань для імплантації. Ключове слово тут – «тимчасове». Це означає, що після народження дитини та періоду лактації жінка може зайнятися здоров'ям зубів, зокрема провести імплантацію.

 

Нагадаємо, що імплантація зубів — хоч і невелика, але все ж таки хірургічна операція, і в період виношування плода проводити її вкрай небажано. Особливо це стосується ранніх термінів вагітності, коли активно відбувається процес закладання внутрішніх органів та систем майбутнього малюка.

 

Крім хірургічного втручання, імплантація зубів передбачає проведення анестезії та рентгенографії. За можливості, цих процедур при вагітності краще уникати. Тим більше, що імплантація, як правило, не має ургентного (термінового) характеру, і її завжди можна провести пізніше.

image

Чому імплантацію краще відкласти на потім

Якщо ви в положенні звернетеся за допомогою до імплантолога, то, швидше за все, вам порекомендують прийти пізніше. Давайте докладніше розглянемо мотиви, якими керуються лікарі:

  • Хірургія. Імплантація не є простою процедурою, як здається на перший погляд. Це хірургічне втручання, яке включає анестезію. Для вагітної це зайвий ризик післяопераційних ускладнень, наприклад набряків, що для майбутньої мами зовсім ні до чого.
  • Стрес. Процедура імплантації – це додатковий стрес для жінки. Якщо говорити про класичну, двоетапну імплантацію, то вона передбачає 2-6-місячне очікування між вживленням імпланту та встановленням коронки.
  • Рентгенівські дослідження. Перед встановленням імплантату пацієнт проходить рентгенографічне обстеження, що передбачає додаткове опромінення, яке не рекомендується при вагітності.
  • Лікарські засоби. У період очікування дитини будь-яке введення препаратів в організм має відбуватися під суворим контролем. Імплантація передбачає використання анестетиків, антибіотиків, знеболювальних та інших препаратів після процедури, що не завжди безпечно при вагітності.
  • Необхідність у макро- та мікроелементах. Під час вагітності жіночий організм активно передає поживні речовини плоду. Для якісної імплантації потрібна наявність в організмі кальцію та інших елементів, що може стати проблемою при одночасному розвитку плода.

Враховуючи вищевикладені фактори, думка фахівців одноголосна: вагітність та імплантація зубів рідко сумісні. Якщо ви плануєте встановлення імплантату, що може зайняти до півроку, краще не поспішати з плануванням вагітності.

На якому терміні безпечно ставити імплант?

Якщо рішення про імплантацію під час вагітності все ж таки прийнято, то потрібно враховувати наступні обставини, що стосуються строків:

  • Обмеження щодо термінів. Не рекомендується встановлювати імплантати на початкових етапах вагітності. Важливо, щоб на ранніх стадіях розвитку малюка, коли відбувається формування всіх його тканин та органів, не виникало додаткових навантажень та стресу для організму матері.
  • Оптимальний період процедури. Найбільш вдалий час для встановлення імплантату – це 12-29 тижнів вагітності. До цього часу органи та системи плоду вже повністю сформовані. Тому ризик ускладнень для майбутньої мами та малюка знижений.
  • Індивідуальний підхід. Насамперед, необхідна консультація з фахівцем, оскільки не завжди вагітна жінка здатна нормально перенести імплантацію. Виходячи зі стану вашого здоров'я, лікар ухвалить рішення про доцільність операції. Найчастіше фахівці радять відкласти імплантацію чи розглянути інші методи відновлення зуба.

Що робити вагітній жінці при втраті зубів

Якщо в період очікування малюка ви втратили зуб (або кілька зубних одиниць), то зверніть увагу на наступні рекомендації:

  • Зберігайте спокій. Важливо усвідомлювати, що стоматологічні проблеми – це тимчасове явище, яке можна виправити після пологів. В даний період надлишок стресу — не найкращий супутник. Сьогодні стоматологія може запропонувати альтернативні методи протезування та інші методики, які є безпечними під час вагітності.
  • Консультація із гінекологом перед імплантацією. Перш ніж вирішувати питання щодо стоматологічного втручання, необхідно проконсультуватися з акушером-гінекологом. Фахівець буде вашим основним консультантом із питань здоров'я під час вагітності. За результатами огляду стоматолога, ваш гінеколог вирішить, наскільки безпечно проводити ті чи інші процедури.
  • Зверніться до професіонала. Вибір кваліфікованого стоматолога відіграє вирішальну роль. Наприклад, лікарі нашої клініки, окрім іншого, також спеціалізуються і на роботі з вагітними, враховуючи особливості їхнього стану.

Найголовніше, у чому вам допоможе лікар - обрати раціональне вирішення проблеми з мінімальним ризиком для здоров'я.

Альтернативні методи імплантації під час вагітності

Якщо під час вагітності стоїть питання про заміну втраченого зуба і ситуація не дозволяє відкладати рішення, стоматологи готові запропонувати різні варіанти. Зокрема, це сучасні методики знімного та незнімного протезування. Це гідне рішення, яке відрізняється досить непоганими естетичними показниками.

Залежно від ступеня пошкодження зуба, клінічної картини та бажання пацієнтки такі методи можуть бути як тимчасовим, так і довгостроковим вирішенням проблеми. За наявності збереженого кореня існує можливість встановлення коронки на спеціальні кульшові вкладки. Про всі можливі опції вам обов'язково розповість лікар-стоматолог.

image

Імпланти та лактація

Якщо під час вагітності жінка зіткнулася з втратою зубних елементів, можливість перенести процедуру на кілька місяців зазвичай не викликає труднощів. Однак тривала затримка (протягом року і більше) може призвести до атрофічних змін у щелепі через недостатнє навантаження на ділянку, де раніше був зуб.

З цієї причини рішення про проведення імплантації при лактації потрібно приймати спільно з лікарями. Потрібно зважити всі обставини, оцінити потенційну шкоду та користь від імплантації, а також оцінити ризики кожної процедури. Наприклад, препарати для анестезії виводяться з організму досить швидко і зазвичай не впливають на якість молока. Складніше виглядають справи з антибіотиками (ці препарати призначають для профілактики інфекційних ускладнень після процедури). У такому разі лікар призначить схему антибіотикотерапії, і навіть скаже, коли після відміни ліків можна повертатися до годування грудьми.

Як правило, у цьому випадку ступінь ризику набагато нижчий, ніж під час вагітності. Проте фахівці найчастіше рекомендують розглянути інші опції в період грудного вигодовування, такі як установка коронок, мостів та інші альтернативні методи протезування.

Висновки

Підіб'ємо наступні підсумки:

  • При виношуванні плода та лактації від імплантації зубів краще відмовитись на користь альтернативних варіантів протезування. Особливо це стосується ранніх термінів плоду.
  • Під час вагітності встановлення імплантів несе певні ризики, пов'язані з анестезією, рентгенівським обстеженням та медикаментами.
  • Якщо рішення про вживлення імплантів при виношуванні плода прийнято, то найкращим періодом для цього є 12-29 тижнів.
  • Рішення про імплантацію потрібно приймати не лише разом із стоматологом, а й акушером-гінекологом.

Джерела

1. Favero V, Bacci C, Volpato A, Bandiera M, Favero L, Zanette G. Pregnancy and Dentistry: A Literature Review on Risk Management during Dental Surgical Procedures. Dent J (Basel). 2021 Apr 19;9(4):46. doi: 10.3390/dj9040046. PMID: 33921608; PMCID: PMC8072957.

2. Fakheran O, Keyvanara M, Saied-Moallemi Z, Khademi A. The impact of pregnancy on women's oral health-related quality of life: a qualitative investigation. BMC Oral Health. 2020 Oct 27;20(1):294. doi: 10.1186/s12903-020-01290-5. PMID: 33109149; PMCID: PMC7590741.

3. Vt H, T M, T S, Nisha V A, A A. Dental considerations in pregnancy-a critical review on the oral care. J Clin Diagn Res. 2013 May;7(5):948-53. doi: 10.7860/JCDR/2013/5405.2986. Epub 2013 Mar 21. PMID: 23814753; PMCID: PMC3681080.

4. Favero V, Bacci C, Volpato A, Bandiera M, Favero L, Zanette G. Pregnancy and Dentistry: A Literature Review on Risk Management during Dental Surgical Procedures. Dent J (Basel). 2021 Apr 19;9(4):46. doi: 10.3390/dj9040046. PMID: 33921608; PMCID: PMC8072957.

doctor

Стоматологія в Києві стає більш доступною завдяки професійному підходу, сучасним технологіям та високим стандартам якості. Стоматологічна клініка ReSmile спеціалізується на імплантації та протезуванні зубів, пропонуючи повний спектр стоматологічних послуг. Тут ви зможете відновити здоров'я та естетику вашої посмішки без болю та дискомфорту, незалежно від складності ситуації.

Доктор Кушнiрук

Сертифікати

certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate

Контакти

Телефон

+38 (095) 230 99 51

Адреса

Київ, Симона Петлюри 7/9

Графік роботи

Пн – Сб: з 9.00 до 20.00

doctor card

Зробіть крок до усмішки своєї мрії з лікарем

Кушнірук Владислав Олегович

Лікар-стоматолог

Вища освіта за фахом "Стоматологія" та кваліфікація лікар-стоматолог

Досвід:

8 років

З повагою, доктор Кушнiрук