
Діагностика та консультація
Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію.
Показання до видалення імпланту
Імплантація зубів - це серйозна процедура, і, хоча в більшості випадків відторгнення штучного кореня зуба є рідкістю, існує низка факторів, які можуть призвести до цього результату.

Видалення імпланту показано у таких клінічних випадках:
- Травма щелепи, одержана після процедури імплантації.
- Порушення правил гігієнічного догляду за ротовою порожниною, що може спричинити запальні процеси та серйозні захворювання.
- Незвичайна реакція організму, така як алергія чи порушення імунної системи.
- Недотримання рекомендацій лікаря, включаючи зловживання шкідливими звичками.
- Недостатнє попереднє обстеження перед імплантацією або приховування хронічних захворювань з боку пацієнта, через які може відбутися відторгнення імпланта з подальшим його видаленням.
! Увага
Після врахування цих факторів можна перейти до причин, пов'язаних з якістю зубного імпланту (штифта, абатменту, коронки) та можливими помилками лікаря. Наприклад, відторгнення імпланта може бути викликано закінченням терміну служби або наявністю дефектів в конструкції.
Причини відторгнення імпланту
Давайте детальніше розглянемо кілька основних причин, з яких відбувається відторгнення зубного імпланту кістки.
Фізіологічне відторгнення
Відторгнення зубного імпланта може виникнути через фізіологічні процеси в організмі людини, які можуть негативно вплинути на процес приживлення штучного зубного кореня в кістці.
- Загострення хронічних захворювань;
- Ослаблений імунітет;
- Індивідуальні алергічні реакції;
- Ускладнене приживлення імпланту;
- Переімплантит.
Наприклад, якщо імунітет не справляється з травмою ясен, це може спровокувати загострення хронічних захворювань під час приживлення імпланту.
ⓘ Довідка: атрофія щелепи
Всі ці фактори можуть вплинути на успішність процесу інтеграції зубного імпланту з навколишньою тканиною та сприяти виникненню ускладнень. Тим не менш, під ретельним наглядом фахівців та дотриманням рекомендацій більшість пацієнтів досягають повного приживлення імпланту і насолоджуються довгостроковими результатами.
Лікарські помилки
Серед лікарських помилок також можна виділити низку інших причин відторгнення імпланту:
- Недотримання протоколу операції хірургом під час встановлення будь-якого з компонентів конструкції. Тканини організму чутливі та можуть бути пошкоджені у процесі процедури.
- Використання неякісного обладнання для встановлення у стоматологічній клініці.
- Можливий також невеликий відсоток шлюбу від виробника, що може спричинити проблеми з імплантацією.
- Неправильне розташування титанового стрижня у кістці.
- Інші помилки, включаючи неповне попереднє обстеження та неправильний вибір методу відновлення зубів.
Якщо стоматолог, виконуючи процедуру встановлення зубного імпланта, не надає належного значення технічним нормам, як, наприклад, неправильне встановлення імпланта, це може призвести до пошкодження нервів, судин або навіть носової пазухи. З часом такий імплантат може викликати запалення та сильні болі. У такому випадку потрібно провести повне видалення імпланту, а потім пройти повторний період відновлення.
Помилки пацієнта
Недбале ставлення пацієнта до рекомендацій лікаря до і після встановлення зубного імпланта може мати серйозні наслідки для здоров'я або потрібно видалити штифт. Наприклад, недотримання рекомендованого терміну очікування після імплантації перед вживанням жирної, твердої, кислої, солодкої або іншої їжі, що подразнює ясна, може викликати ускладнення.
Крім цього, видалення імпланту може відбутися з наступних причин:
- Механічного впливу та навантажень на імплантований зуб до його повного загоєння.
- Куріння, вживання алкоголю та інші шкідливі звички можуть викликати подразнення слизової оболонки ротової порожнини, що може призвести до ускладнень.
- Ще одним негативним фактором є приховування пацієнтом інформації про наявність захворювань, які можуть бути протипоказані перед імплантацією.
- Порушення правил гігієнічного догляду за ротовою порожниною може призвести до запалення ясен.
- Наслідки травм, які можуть зашкодити імплант.
- Невиконання пацієнтом рекомендацій щодо догляду після операції.
! Увага
До непередбачених обставин також можна віднести випадкові механічні пошкодження щелепи в області, де встановлена конструкція.
Імовірність відторгнення імплантату
Згідно з даними статистики та інформації, наданої лікарями та провідними виробниками зубних імплантатів, ризик відторгнення імпланту становить лише 1-5% випадків. Іншими словами, ймовірність того, що імплантат не приживеться, не перевищує 5%.
Табл. Відсоток приживання залежно від виробника імпланту
Виробник імпланту | Відсоток приживання |
Astra Tech | 99,9% |
Straumann | 99,7% |
Nobel Biocare | 99,3% |
Dentium | 98,2% |
BioHorizons | 97,5% |
MIS | 97% |
У більшості випадків відторгнення імпланту з'являється у пацієнтів, які не дотримуються рекомендацій, наданих лікарем, і зловживають шкідливими звичками.
У більшості випадків відторгнення імпланту з'являється у пацієнтів, які не дотримуються рекомендацій, наданих лікарем, і зловживають шкідливими звичками.
Увага!
При жуванні на щелепу постійно чиниться тиск. Це дає змогу тримати кістку «в тонусі», зберігаючи потрібний об’єм та міцність. Однак при втраті навіть одного зуба тиск на кістку зменшується (або неправильно розподіляється). Так запускаються процеси атрофії. Об’єм кістки поступово зменшується, через що вставити імпланти стає можливим лише після нарощування кістки – синус-ліфтингу, а також інших різновидів процедури.
Симптоми відторгнення зубного імплантату
Повне приживлення імпланту зазвичай займає до 6 місяців, отже, симптоми відторгнення, зазвичай, можуть проявитися протягом цього періоду.
Важливо звертати увагу на такі ознаки:
- Поява хворобливих відчуттів у сфері імплантації.
- Почервоніння та набряк ясен.
- Виділення крові, сукровиці чи гною.
- Неприємний запах із ротової порожнини.
- Підвищення температури тіла.
- У поодиноких випадках може виникнути головний біль.
Важливо відзначити, що наявність цих симптомів ще обов'язково означає, що потрібно видалення імпланту. Однак краще звернутися до лікаря, щоб вжити відповідних заходів. Можливо, буде достатньо консервативного лікування, яке допоможе усунути запальний процес та уникнути видалення імпланту.
Поки запальний процес не торкнувся кісткових тканин, його можна контролювати за допомогою антибіотиків, місцевих засобів для зняття запалення та лікування уражених ділянок спеціальними препаратами. У зв'язку з цим важливо своєчасно звернутися за консультацією до лікаря.
Етапи операції з видалення імплантату
За перших ознак навіть незначного дискомфорту після процедури імплантації, важливо негайно звернутися в ту клініку, де здійснювалася установка імпланта. Відповідальність лікаря включає надання гарантій на проведену роботу і подальше спостереження за станом пацієнта.
Процедура видалення імпланту, подібно до установки, вимагає крайньої точності. Оскільки імплантат згодом зростається з навколишньою кістковою тканиною, важливо мінімізувати пошкодження тканин під час цієї процедури. Якщо кісткова тканина залишилася непошкодженою, лікар створює невеликий розріз у яснах та проводить ряд маніпуляцій для видалення імпланту. У випадках, коли кісткова тканина серйозно пошкоджена, може знадобитися операція її відновлення, так звана процедура з нарощування кістки.
Видалення імпланту здійснюється наступним чином:
- Знімається верхня коронка, що прикріплена до імплантату.
- Створюється розріз у яснах в області, де знаходиться штучний корінь.
- Проводиться витяг штифта.
- Визначається причина відторгнення.
- Проводяться процедури обробки зони операції.
- За потребою виконується пластика кісткових або м'яких тканин.
- Розробляється план реабілітації.
Якщо вдається усунути причину відторгнення конструкції, через час можна провести повторну імплантацію зубів.
Післяопераційний період
Медикаментозна терапія
Після встановлення імплантів усі пацієнти, які страждають на цукровий діабет, повинні слідувати наступним рекомендаціям стоматолога:
- Приймати антибіотики з метою унеможливлення розвитку запальних процесів та ускладнень протягом перших 12 днів.
- Забезпечувати ретельну гігієну ротової порожнини під час процесу загоєння рани та приживлення імпланту.
- Мінімізувати фізичні навантаження на організм.
- Дотримуватись призначеної лікарем дієти.
- Утримуватися від прийняття гарячих ванн і куріння, особливо важливо дотримуватися цього в перші дні після операції.
У період загоєння пацієнтам з діабетом необхідно відвідувати стоматолога щотижня, а під час приживлення імпланту – щомісяця.
Можливі ускладнення
У перші кілька тижнів після того, як встановили імпланти, пацієнтові при цукровому діабеті слід ретельно стежити за загальним станом здоров'я. У цей час можуть бути больові відчуття та набряки. Іноді можливе підвищення температури. Необхідно повідомляти лікаря про будь-які відхилення від норми. Головною метою в цей період є запобігання розвитку запальних процесів, і у разі їх виникнення слід негайно звернутися до лікаря.
Висновки
Підбиваючи підсумки можемо сказати:
- Видалення імпланта зуба - крайня міра, яка може знадобитися, якщо відбулося відторгнення імпланта.
- Відторгнення імпланту може бути викликано різними факторами, включаючи фізіологічні процеси, невиконання рекомендацій з боку пацієнта та помилки лікаря на етапі встановлення імпланту.
- Більшість випадків ускладнення після встановлення імпланту спостерігається у перші 6 місяців після його встановлення.
- Основні ознаки відторгнення включають постійний біль, кровоточивість, набрякання ясен та утворення гною.
- З появою ознак відторгнення імпланту важливо негайно звернутися до лікаря для діагностики та вжиття відповідних заходів.
Джерела
1. Мушеєв І.У., Олесова В.М., Фрамович О.З. Практична дентальна імплантологія: Посібник. - 2-ге вид. дод. – М.: Локус Станді, 2008. – 498 с.
2. Параскевич В.Л. Дентальна імплантологія. Основи теорії та практики. - 2-ге вид. – К.: Медичне інформаційне агентство, 2006. – 400 с.

Стоматологія в Києві стає більш доступною завдяки професійному підходу, сучасним технологіям та високим стандартам якості. Стоматологічна клініка ReSmile спеціалізується на імплантації та протезуванні зубів, пропонуючи повний спектр стоматологічних послуг. Тут ви зможете відновити здоров'я та естетику вашої посмішки без болю та дискомфорту, незалежно від складності ситуації.
Доктор Кушнiрук
Сертифікати
Команда
Контакти
Телефон
+38 (095) 230 99 51Адреса
Київ, Симона Петлюри 7/9
Графік роботи
Пн – Сб: з 9.00 до 20.00

Зробіть крок до усмішки своєї мрії з лікарем
Кушнірук Владислав Олегович
Лікар-стоматолог
Вища освіта за фахом "Стоматологія" та кваліфікація лікар-стоматолог
Досвід:
8 років
З повагою, доктор Кушнiрук